Itin sparčiai populiarėjant įvairiems alternatyvaus finansavimo mechanizmams, dyksta vis naujos kreditavimo platformos. Nesnauia ir lietuviai verslininkai, sėkmingai plėtoja startuolį skirtą juridinių asmenų finansavimui.

2016 m. rugsėjį lietuvių įsteigta smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo paskolų birža „Lenndy“ sulaukė susidomėjimo už Lietuvos ribų. Dalį funkcijų į Latviją perkelianti bendrovė nuo šiol orientuosis ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinius investuotojus.

Nuo šio penktadienio, gegužės 5 dienos, Latvijoje birža veiks per vietos bendrovę SIA „Lenndy“, o lietuviškoji UAB „Lenndy“ tęs tradicinę sutelktinio finansavimo veiklą, suteikiančią teisę investuotojui investuoti į viešai skelbiamus verslo paskolų projektus.

„Lenndy“ neslepia, kad paskolų biržą į Latviją perkėlė ir dėl aiškesnio ir patogesnio reglamentavimo, nes Lietuvoje labiau skatinama sutelktinio finansavimo veikla.

„Keletą mėnesių su Lietuvos banku diskutavome dėl paskolų biržos reglamentavimo, kuris, mūsų akimis žiūrint, yra inovatyvesnė veikla nei klasikinė sutelktinio finansavimo veikla. Tačiau per tą laiką pasikeitė ir verslo situacija – mums taip pat buvo netikėta, kad mūsų biržą atrado užsieniečiai, kurių skaičius sparčiai auga ir šiuo metu sudaro daugiau kaip trečdalį“, - sakė „Lenndy“ direktorius Donatas Šatkauskas.

Šiuo metu „Lenndy“ paskolų birža naudojasi Lietuvos, Vokietijos, Japonijos, Anglijos, Norvegijos, Estijos, Čekijos, Olandijos, Belgijos, Suomijos, Australijos, Italijos ir kitų šalių investuotojai. Per paskutinius 6 mėn. užsieniečių dalis tarp klientų išaugo nuo 5 iki 38 proc. Nuo veiklos pradžios „Lenndy“ suvienijo beveik 2000 investuotojų, kurie bendrai per „Lenndy“ platformą sufinansavo verslo paskolų už 2.2 mln. EUR sumą.

Latviška grupės bendrovė užsiims tik sutelktinio finansavimo veiklos, kuri susijusi su reikalavimo teisių, kylančių iš sudarytų paskolų, pardavimu. Tuo tarpu UAB „Lenndy“, sėkmingai pabaigus įrašymo į sutelktinio finansavimo platformų sąrašą procedūrą, Lietuvoje tęs klasikinę sutelktinio finansavimo veiklą, suteikiančią teisę investuotojui investuoti į viešai skelbiamus verslo paskolų projektus.

Esamiems paskolų biržos klientams dėl pasikeitusios jurisdikcijos niekas nesikeičia – visus esamus įsipareigojimus tomis pačiomis sąlygomis toliau administruos lietuviška bendrovė UAB „Lenndy“.