Jeigu pastaruoju metu nesidomėjote būsto, automobilio ar kito ilgalaikio kredito sudarymų galite nežinoti apie pasikeitusias taisykles įsigaliojusias nuo šių metų vasaros. Jeigu jums kredito įstaigos vadybininkas ar administratorius pasiūlys ir tiesiog reikalaus kad papildomai turite pasirašyti gyvybės draudimo ar papildomą investavimo sutartį, žinokite kad tai yra neteisėtą ir tai galima apskųsti.

Kreditai grynaisiais

Kreditų apžvalgos ir aktualijų svetainė www.kreditai.info primena, kad jokių papildomų reikalavimų negali būti taikoma pagal naujus kredito potvarkius kuriuos patvirtino seimas pavasario sesijoje. Anksčiau kredito davėjai turėjo galimybę labai daug apmokestini klientus jeigu jie anksčiau laiko ką nors norėdavo pakeisti savo sutartyje tačiau dabar jų galimybės yra stipriai apribotos ir tam tikros sąlygos jau yra suteikiamos visiškai nemokamai. Trijų mėnesių kredito atidėjimo laikotarpis prieinamas laisvai esant nestabiliai skolininko finansinei būsenai. Kredito gavėjams suteikti ir kiti apsisaugojimo svertai. Jeigu sudarius sutartį apsigalvotumėte, kad priėmėte savo sprendimą dėl paskolos skubotai turėsite keletą savaičių savo sprendimą atšaukti ir tai neturės jokių pasekmių jums.

Greitųjų kreditų palyginimo projekte kreditus.lt/greitieji-kreditai-internetu rašoma, kad kredito bendrovės dabar turi pateikti savo sąlygas labai supaprastintai kad eiliniai neraštingi žmonės galėtų lengvai suprasti ir palyginti kokius palūkanų procentus siūlo kiekviena bendrovė ir kurioje vietoje pasirašyti sutarti labiausiai apsimoką. Atsikratyti paskola galima tik tuomet kai sumokate visus delspinigius iki paskutinio cento kitaip jūsų įsipareigojimai laikomi neįvykdytais. Įmokų mokėjimo tvarkaraštis pateikiamas iš anksto susipažinimui su turiniu prieš sutarties pasirašymą. Perskaičius privaloma pareikšti sutikimą ir pasirašyti ant kiekvieno puslapio visur kur yra atspausdintas tekstas. Kredito davėjas jums yra partneris kuris padės išvengti nuopolių bet kokioje gyvenimo etape.

Jei esate lojalus klientas galėsite pasinaudoti sumažinta nuolaidos maržas pirmiems dviem arba keturiems mėnesiams, jums gali netgi suteikti nuolaidą kredito sutarties administravimo mokesčiui tik reikia gražiai paprašyti, primena paskolins.lt/greitieji-kreditai. Lietuvos kredito rinka yra labai maža ir paskolas siūlančios įmonės turi labai pasistengti kad atkreiptų dėmesį į save pritraukiant naujus klientus. Vardan to jos yra pasiruošusios nepriekaištingai aptarnauti, suteikti papildomą naudą ir pabrėžti koks svarbus jiems yra kiekvienas klientas. Susidūrus su sunkumais niekas jūsų nevers tą pačią dieną grąžinti pinigus, bandys suprasti jus ir išgelbėti nes tai ne tikrai ne tik jūsų problema. Susidūrus su neplanuotais sunkumai skambinti ne tik su tos įstaigos iš kurios ėmėte kreditą specialistais bet ir kreiptis pagalbos į kitų firmų konsultantus kurie pateiks jums nešališką informaciją ir variantus kaip galima elgtis kiekvienoje individualioje situacijoje. Jei darbe pasklido gandai kad darbdavys ruošiasi jus atleisti tai jau yra ženklas kad reikia sunerimti dėl savo įsipareigojimų.

Jeigu direktorius jums sumažino algą arba lėtėjant ekonomikos augimui mažinamos algos visiems darbuotojams arba įmonė patiria finansinių sunkumų kurie gali turėti įtakos jums tuomet reikia pagalvoti ar nevertėtų informuoti tuos kurie jums išdavė paskolą. Įvertinkite kokia bus šeimyninė situacija kai sumažės pajamos, turite padengti pagrindines savo pragyvenimo išlaidas t. y. prasimaitinti, susimokėti už būstą ir atiduoti kredito įmoką. Visa kita yra antraeiliai dalykai, išlaidos automobiliui, drabužiams, pramogoms.

Tai neišvengiamai paveiks jūsų buitį ir pomėgius bet privalote suprasti kad tai nėra amžina ir kažkada vėl viskas atsistos į senas vėžes, tereikia subalansuoti esamą biudžetą su tokiomis galimybėmis kurias turite. Jūsų šeimos jausmai ir moralinė būklė gali kurį laiką sušlubuoti, jums pagalba suteiks finansų valdymo instituto specialistai Vilniuje. Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, elgtis savarankiškai pasitarus ne su atsakingais asmenimis o tik šeimos nariais ar remtis gandais interneto komentaruose gali sugadinti kredito istoriją negrįžtamai.