Skolinimasis iš bankų, greitųjų kreditų bendrovių ar artimųjų šiuo metu yra įprastas ir nebegąsdina lietuvių, nors dar ne taip seniai buvo jaučiamos įvairios baimės ir nuogąstavimai. Paskolos būstui, remontui, automobiliui, atostogoms ar kasdienėms išlaidoms suprantamos kaip asmeninio biudžeto planavimo ir valdymo įrankiai. Besidomintiems galimybe pasinaudoti greitųjų kreditų bendrovių paslaugomis pateikiamas tokių paskolų privalumų ir trūkumų sąrašas.

Greiti pinigai

Greitųjų kreditų pagrindiniai privalumai yra šie: paprastas paskolos įforminimas, operatyvumas ir greitas kredito suteikimas, lanksčios paskolos grąžinimo sąlygos. Paprastai kreipiantis į banką norint gauti paskolą, tenka palaukti, kol pateikiamas atsakymas. Reikia pildyti paraišką paskolai gauti, kartais tenka pateikti papildomų dokumentų, paraiška nagrinėjama kelias dienas, po kurių pateikiamas atsakymas. Greitųjų kreditų bendrovėse visas šis procesas yra supaprastintas ir paraiška kreditui gaut išnagrinėjama per kelias valandas. Tai yra patogu tose situacijose, kai pinigų prireikia greitai, ištikus nelaimei ar nesant galimybių kreiptis į banką ir laukti kelias dienas.

Greitųjų kreditų bendrovės suteikia lanksčias paskolos grąžinimo sąlygas ir galimybes. Galima keisti paskolų grąžinimo datas, mažinti įmokas, didinti paskolos laikotarpį ar refinansuoti savo paskolą. Visi šie įrankiai yra lengvai prieinami ir nesudėtingai valdomi, todėl tampa lengviau planuoti savo finansus.

Pagrindiniai greitųjų kreditų trūkumai yra kaina ir lengvas paskolos pasiekiamumas, kuris yra ir vienas iš tokio skolinimosi privalumų. Greitųjų kreditų suteikiamoms paskoloms taikomos didesnės palūkanos, nei skolinantis iš bankų. Didesnę kainą lemia pačios paslaugos pobūdis - greiti ir lengvai prieinami kreditai. Kadangi bendrovės patiria didesnes rizikas, paskolos taip pat kainuoja brangiau. Lengvos ir nesudėtingos paskolos gavimo sąlygos tampa trūkumu asmenims, pamirštantiems, kad skolintis reikia atsakingai ir būtina įvertinti savo finansines galimybes.