Perkantys naują automobilį su paskola dažnai susiduria su dilema - paskolą imti ilgesniam laikui ir susimažinti įmokas ar mokėti didesnes periodines įmokas ir greičiau išsimokėti? Ir vienas ir kitas sprendimas turi savų pliusų ir minusų. GreitesnisKreditas.lt pabandys išnagrinėti detaliau situaciją ir patarti kaip elgtis su paskola automobiliui.

Populiariausias 60 mėnesių terminas

auto paskolaAutomobilių pardavėjų pateikiama statistika byloja, kad dažniausiai yra pasirenkamas būtent penkių metų terminas paskolos išmokėjimui. Lietuviai dažnai pirkdami naują automobilį siekia kuo mažesnių mėnesinių įmokų, todėl renkasi ilgesnį terminą. Neretai tam, kad dar labiau sumažinti periodines, mėnesines įmokas yra pasirenkamas automobilio lizingas su likutine verte. Tokiu atveju reikia mokėti paskolą ne nuo visos automobilio vertės, bet nuo tos dalies kurie atskaičius pradinį įnašą ir likutinę vertę.

Pateiksmime pavyzdį:

Tarkime, kad automobilis kainuoja 40000 (keturiasdešimt tūkstančių) eurų. Paprastai yra daromas 15% pradinis įnašas, kuris šiuo atveju sudarys 6000 eurų. Sudarant paskolos sutartį yra pasirenkamas variantas su likutine verte, tarkime 30%, kas šiuo atveju bus lygu 12000 (dvylikai tūkstančių) eurų. Vadinasi periodines įmokas mokėsite ne nuo visos automobilio vertės, o nuo tos sumos kuri lieka atėmus pradinį įnašą bei likutinę vertę, šiuo atveju nuo 22000 (dvidešimt dviejų tūkstančių). Savaime suprantama, kad taikant tokį modelį mėnesinės įmokas yra praktiškai dvigubai mažesnės nei skolinantis visą sumą.

naudoti automobiliaiTai, kad penkių metų terminas Lietuviams yra optimaliausias patvirtinta ir www.paskola23.lt suteikiamų paskolų už automobilius terminai. Dauguma besikreipiančių į minėta bendrovę skolinasi šešiasdešimties mėnesiu terminui. Dažnai Lietuviai už skolintus pinigus perka ir naudotus automobilius. Įdomu tai, kad ir pastariems neretai yra pasirenkamas penkių metų paskolos išmokėjimo periodas.

36 mėnesiai turintiems daugiau laisvų pinigų

Žmonės kurie turi daugiau pinigų ar mėgstantys dažniau atsinaujinti savo transporto priemonę renkasi trumpesnį terminą. Trijų metų terminas yra patrauklus tuo, kad sąlyginai greitai galima pasikeisti automobilį į kitą, jo nusidėvėjimas būna ganėtinai mažas, todėl galima tikėtis pelningai parduoti. Tie kas renkasi trumpesnį paskolos grąžinimo terminą suprantama moka didesnes įmokas, bet galutiniams variante jie sumoka mažiau. Taip yra todėl, kad per tris metus yra sumokama kur kas mažiau palūkanų bankui, nei per penkis. Todėl nors iš pirmo žvilgsnio ir gali pasirodyti, kad besirenkant trumpesnį laikotarpį yra išlaidaujama, bet realybėje situacija yra visiškai priešinga.